Przejdź do treści
Dołącz do nas 
Polski Związek Niewidomych
Okręg Kujawsko-Pomorski
29 maja 2024,
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki

 WIEM  WIĘCEJ 2018

 
Od 1.03.2018 r. Okręg Kujawsko-Pomorski PZN realizuje projekt dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji województwa kujawsko-pomorskiego.
Jest on skierowany do wszystkich niewidomych i słabo widzących mieszkańców naszego województwa oraz członków ich rodzin i/lub opiekunów.
W ramach projektu prowadzone jest poradnictwo i doradztwo rehabilitacyjne oraz udzielane informacje na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych. Będzie ono połączone z prezentacją pomocy rehabilitacyjnych wraz z instruktażem korzystania z nich. Polega nie tylko na przekazywaniu informacji istotnych dla beneficjentów, ale także na pomocy w wypełnianiu wniosków w celu ubiegania się o różnorodną pomoc.
Poradnictwo i doradztwo rehabilitacyjne będzie prowadzone w Bydgoszczy w siedzibie okręgu przy ul. Powstańców Wielkopolskich 33 w każdy dzień roboczy oraz  w Toruniu, Świeciu i Chełmnie – o terminach poradnictwa w powyższych miejscowościach będą informować prezesi kół powiatowych PZN.  W każdym z nich odbędą się trzy spotkania  dla zainteresowanych. 
Poradnictwo rehabilitacyjne będzie połączone z prezentacją sprzętu rehabilitacyjnego, jak również z instruktażem w zakresie:
- wykonywania czynności dnia codziennego,
- korzystania z białej laski,
- korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego,
- korzystania z pomocy optycznych i nieoptycznych,
- korzystania ze sprzętu tyflotechnicznego,
- korzystania ze sprzętu tyfloinformatycznego.
W ramach projektu zostanie zaktualizowany i wydany Informator PZN dla osób z niepełnosprawnością wzroku. 
Zachęcamy Państwa do korzystania z powyższych propozycji.
Każda zainteresowana osoba z terenu województwa kujawsko-pomorskiego może skorzystać ze wsparcia w wybranym przez siebie punkcie rehabilitacyjnym. 
 
 
Polski Związek Niewidomych - Okręg Kujawsko-Pomorski © 2009 - PC-Expert